QR/P4-16S-C(06)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QR/P4-16S-C(06) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QR/P4-16S-C(06)
Manufacturer Hirose
Description CONN SOCKET HOUSING 16 POS
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:QR/P4
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:221-0156-7-06
Number of Rows:2
Number of Positions:16
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Mating Guide
Detailed Description:16 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount Rack and Panel