PZU6.2B2A,115
Nexperia
PZU6.2B2A,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PZU6.2B2A,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PZU6.2B2A,115
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 100mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:SOD-323
Series:-
Power - Max:320mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Other Names:1727-7575-2
PZU6.2B2A,115-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 6.2V 320mW ±2% Surface Mount SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 3V