PZU3.3DB2,115
Nexperia
PZU3.3DB2,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PZU3.3DB2,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PZU3.3DB2,115
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER ARRAY 3.3V 5TSSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:5-TSSOP
Series:-
Power - Max:250mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Other Names:934061532115
PZU3.3DB2 T/R
PZU3.3DB2 T/R-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 2 Independent 3.3V 250mW ±2% 5-TSSOP
Current - Reverse Leakage @ Vr:5µA @ 1V