PZU3.3B2L,315
Nexperia
PZU3.3B2L,315
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PZU3.3B2L,315 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PZU3.3B2L,315
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 3.3V 250MW SOD882
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 100mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:DFN1006-2
Series:-
Power - Max:250mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOD-882
Other Names:1727-7604-1
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 3.3V 250mW ±2% Surface Mount DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr:5µA @ 1V