PTVS64VP1UTP,115
Nexperia
PTVS64VP1UTP,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTVS64VP1UTP,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTVS64VP1UTP,115
Manufacturer Nexperia
Description TVS DIODE 64V 103V CFP5
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:CFP5
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-128
Other Names:1727-1435-2
568-10901-2-ND
PTVS64VP1UTP,115-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 185°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.8A