PTKM50R-30SM
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTKM50R-30SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTKM50R-30SM
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 50UH 1.81A 100 MOHM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Type:Toroidal
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Shielding:Shielded
Series:PTKMR-SM
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard
Other Names:PTKM50R-30SM BULK 100
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:50µH
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Frequency - Self Resonant:10MHz
Detailed Description:50µH Shielded Toroidal Inductor 1.81A 100 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):100 mOhm Max
Current Rating:1.81A
Current - Saturation:350mA