PTGL07AR450H8B52B0
Buy PTGL07AR450H8B52B0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTGL07AR450H8B52B0
Manufacturer Murata
Description Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 15 mA Ih Through Hole Radial, Disc
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 28466 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:265V
Type:Ceramic
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.315" Dia x 0.236" T (8.00mm x 6.00mm)
Series:POSISTOR®, PTGL
Resistance - 25°C (Typ):45 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 105mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):200mA
Current - Max:1A
Current - Hold (Ih) (Max):105mA