PTFA210601F V4 R250
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA210601F V4 R250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA210601F V4 R250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA210601F V4 R250 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 60W H-37265-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-37265-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 12W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged |
| Other Names: | PTFA210601F V4 R250-ND PTFA210601FV4R250 SP000393282 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16dB |
| Frequency: | 2.14GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 550mA 2.14GHz 16dB 12W H-37265-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 550mA |
| Base Part Number: | PTFA210601 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA210601F V4 R250, use the request quote form to request PTFA210601F V4 R250 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA210601F V4 R250.The price and lead time for PTFA210601F V4 R250 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA210601F V4 R250.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


