PTFA210601EV4XWSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA210601EV4XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA210601EV4XWSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA210601EV4XWSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 60W H-36265-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-36265-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 12W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | H-36265-2 |
| Other Names: | PTFA210601E V4 PTFA210601E V4-ND SP000376074 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16dB |
| Frequency: | 2.14GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 550mA 2.14GHz 16dB 12W H-36265-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 550mA |
| Base Part Number: | PTFA210601 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA210601EV4XWSA1, use the request quote form to request PTFA210601EV4XWSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA210601EV4XWSA1.The price and lead time for PTFA210601EV4XWSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA210601EV4XWSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

