PTFA192001EV4R250XTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA192001EV4R250XTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA192001EV4R250XTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA192001EV4R250XTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | FET RF 65V 1.99GHZ H-36260-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 30V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-36260-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 50W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTFA192001E V4 R250 PTFA192001E V4 R250-ND PTFA192001EV4R250XTMA1TR SP000393367 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 15.9dB |
| Frequency: | 1.99GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 30V 1.8A 1.99GHz 15.9dB 50W H-36260-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 1.8A |
| Base Part Number: | PTFA192001 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA192001EV4R250XTMA1, use the request quote form to request PTFA192001EV4R250XTMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA192001EV4R250XTMA1.The price and lead time for PTFA192001EV4R250XTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA192001EV4R250XTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

