PTFA191001F V4
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA191001F V4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA191001F V4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA191001F V4 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 100W H-37248-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 30V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-37248-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 44dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged |
| Other Names: | PTFA191001F V4-ND PTFA191001FV4 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17dB |
| Frequency: | 1.96GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 30V 900mA 1.96GHz 17dB 44dBm H-37248-2 |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 900mA |
| Base Part Number: | PTFA191001 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA191001F V4, use the request quote form to request PTFA191001F V4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA191001F V4.The price and lead time for PTFA191001F V4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA191001F V4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

