PTF6580K000FZR6
Dale / Vishay
PTF6580K000FZR6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF6580K000FZR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTF6580K000FZR6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 80K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Series:PTF
Resistance:80 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:80 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film