PTF01-082T-104B2
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF01-082T-104B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTF01-082T-104B2
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SLIDE POT 100KOHM 0.5W TOP 100MM
(In US Dollars)
375 pcs
Data sheet
Travel Range:100mm
Tolerance:±20%
Size / Dimension:Rectangular - 5.039" L x 0.787" W x 0.433" H (128.00mm x 20.00mm x 11.00mm)
Series:Pro Audio PTF
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tray
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fader Type:Dual
Detailed Description:100 kOhms 0.5W, 1/2W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type