PTCCL11H321FTE
Electro-Films (EFI) / Vishay
PTCCL11H321FTE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL11H321FTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTCCL11H321FTE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description PTC RESET FUSE 145V 320MA RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Max:145V
Type:Ceramic
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.413" Dia x 0.197" T (10.50mm x 5.00mm)
Series:PTCCL
Resistance - 25°C (Typ):6.7 Ohms
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:2322 662 53212
BC1353
PTCCL11H321FBC
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 145V 320mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):480mA
Current - Max:3A
Current - Hold (Ih) (Max):320mA