PSSI3120CA,235
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSSI3120CA,235 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSSI3120CA,235 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSSI3120CA,235 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.25 | $0.21 | $0.20 | $0.20 | $0.19 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 5V |
|---|---|
| Values: | R = 51 Ohms, 55 Ohms, C = 180pF |
| Type: | Band Stop |
| Technology: | RC |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.052" W (2.90mm x 1.30mm) |
| Series: | PSSI |
| Resistance - Channel (Ohms): | 51, 55 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | 934056389235 PSSI3120CA /T3 PSSI3120CA /T3-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.043" (1.09mm) |
| Filter Order: | 3rd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC EMI Filter 3rd Order Band Stop 1 Channel R = 51 Ohms, 55 Ohms, C = 180pF 10mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Current: | 10mA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSSI3120CA,235, use the request quote form to request PSSI3120CA,235 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSSI3120CA,235.The price and lead time for PSSI3120CA,235 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSSI3120CA,235.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

