PSSI2021SAY,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSSI2021SAY,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSSI2021SAY,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSSI2021SAY,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.237 | $0.214 | $0.193 | $0.189 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 75V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-353 |
| Series: | - |
| Sensing Method: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Other Names: | 1727-4328-2 568-5037-2 568-5037-2-ND 934056564115 PSSI2021SAY T/R PSSI2021SAY T/R-ND PSSI2021SAY,115-ND PSSI2021SAY115 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Source |
| Detailed Description: | Current Source Regulator 50mA SOT-353 |
| Current - Output: | 50mA |
| Base Part Number: | PSSI2021SAY |
| Accuracy: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSSI2021SAY,115, use the request quote form to request PSSI2021SAY,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSSI2021SAY,115.The price and lead time for PSSI2021SAY,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSSI2021SAY,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

