PSMN4R4-30MLC,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSMN4R4-30MLC,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSMN4R4-30MLC,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSMN4R4-30MLC,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.282 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.15V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | LFPAK33 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4.65 Ohm @ 25A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 69W (Tc) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead) |
| Other Names: | 1727-7143-2 568-9576-2 568-9576-2-ND 934066938115 PSMN4R430MLC115 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1515pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 23nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 70A (Tc) 69W (Tc) Surface Mount LFPAK33 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 70A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSMN4R4-30MLC,115, use the request quote form to request PSMN4R4-30MLC,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSMN4R4-30MLC,115.The price and lead time for PSMN4R4-30MLC,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSMN4R4-30MLC,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

