PS9634L
NEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS9634L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS9634L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS9634L |
|---|---|
| Manufacturer | NEC |
| Description | OptoCouplers & OptoIsolators Pwr Tran Driving Amp |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.4 V ~ 15 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.1V |
| Type: | Power Transistor Driver |
| Supplier Device Package: | 8-SMD Gull Wing |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 5µs, 5µs |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 8-SMD, Gull Wing |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Optoisolator Power Transistor Driver 5000Vrms 1 Channel 8-SMD Gull Wing |
| Current - Output / Channel: | 500mA, 800mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 30mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 1kV/µs |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS9634L, use the request quote form to request PS9634L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS9634L.The price and lead time for PS9634L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS9634L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

