PS9634-A
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS9634-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS9634-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS9634-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL |
| Description | Optoiso 5KV For Igbt Driver 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.96 | $2.45 | $2.38 | $2.31 | $2.24 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.4 V ~ 15 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.1V |
| Type: | Power Transistor Driver |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 5µs, 5µs |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Optoisolator Power Transistor Driver 5000Vrms 1 Channel 8-DIP |
| Current - Output / Channel: | 500mA, 800mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 30mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 1kV/µs |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS9634-A, use the request quote form to request PS9634-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS9634-A.The price and lead time for PS9634-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS9634-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

