PRQV20.00CR1510Y00L
AVX Corporation
PRQV20.00CR1510Y00L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRQV20.00CR1510Y00L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRQV20.00CR1510Y00L
Manufacturer AVX Corporation
Description CER RES 20.0000MHZ 10PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Series:PRQV, Kyocera
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Other Names:1253-1384-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance:±0.15%
Frequency Stability:±0.1%
Frequency:20MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:20MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 10pF ±0.1% -40°C ~ 125°C Surface Mount
Capacitance:10pF