PRQV10.00CR5010Y00L
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRQV10.00CR5010Y00L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PRQV10.00CR5010Y00L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PRQV10.00CR5010Y00L |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CERAMIC RESONATOR 10MHZ 10PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.225 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Ceramic |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm) |
| Series: | PRQV, Kyocera |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 3-SMD, No Lead |
| Other Names: | 1253-1661-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency Tolerance: | ±0.5% |
| Frequency Stability: | ±0.5% |
| Frequency: | 10MHz |
| Features: | Built in Capacitor |
| Detailed Description: | 10MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 10pF ±0.5% -40°C ~ 125°C Surface Mount |
| Capacitance: | 10pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PRQV10.00CR5010Y00L, use the request quote form to request PRQV10.00CR5010Y00L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PRQV10.00CR5010Y00L.The price and lead time for PRQV10.00CR5010Y00L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PRQV10.00CR5010Y00L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
