PR1206FKE7W0R006Z
Yageo
PR1206FKE7W0R006Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR1206FKE7W0R006Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PR1206FKE7W0R006Z
Manufacturer Yageo
Description RES 0.006 OHM 1% 1/2W 1206
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:PR
Resistance:6 mOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W