PQ50/30-3F4
FERROXCUBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PQ50/30-3F4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PQ50/30-3F4
Manufacturer FERROXCUBE
Description PQ CORES 2PC SET
(In US Dollars)
64 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Tolerance:±25%
Supplier Device Package:PQ 50 x 30
Series:*
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:314
Material:3F4
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Length:51.00mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:30.00mm