PQ50/30-3C97
FERROXCUBE
PQ50/30-3C97
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PQ50/30-3C97 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PQ50/30-3C97
Manufacturer FERROXCUBE
Description FERRITE CORE 2PC SET
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 58 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Tolerance:-
Supplier Device Package:PQ 50 x 30
Series:-
Other Names:1779-1216
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:3C97
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Length:51.00mm
Height:30.00mm