PLT13H-Q0
Panduit
PLT13H-Q0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLT13H-Q0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLT13H-Q0
Manufacturer Panduit
Description CABLE TIE HEAVY WR BLACK 43.3"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 350 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
25 pcs125 pcs1250 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.350" (8.89mm)
Tensile Strength:175 lbs (79.40 kg)
Series:PAN-TY® PLT
Packaging:25 per Pkg
Other Names:298-13783
PLT13H-Q0-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:43.25"
Length - Actual:3.61' (1.10m)
Features:Weather Resistant
Detailed Description:Standard, Locking Black 13.00" (330.20mm) 0.350" (8.89mm) 175 lbs (79.40 kg) 3.61' (1.10m)
Color:Black
Bundle Diameter:13.00" (330.20mm)