PLED200W-035-C5600
Thomas Research Products
PLED200W-035-C5600
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLED200W-035-C5600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLED200W-035-C5600
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 12-35V 5.6A
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:2.1 lbs (952.5g)
Voltage - Output:12 ~ 35 V
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Series:PLED200W
Ratings:IP66, NEMA 6
Power (Watts):200W
Operating Temperature:-
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:89%
Dimming:-
Detailed Description:5.6A 12 ~ 35 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):5.6A