PLED200W-024-C8330-D
Thomas Research Products
PLED200W-024-C8330-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLED200W-024-C8330-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLED200W-024-C8330-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 8.33A
Data sheet
Weight:2.1 lbs (952.5g)
Voltage - Output:8 ~ 24 V
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Series:PLED200W
Ratings:IP66, NEMA 6
Power (Watts):200W
Other Names:93056707
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:88%
Dimming:Analog
Detailed Description:8.33A 8 ~ 24 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):8.33A