PLA15F-15
Cosel
PLA15F-15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLA15F-15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLA15F-15
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 15V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 9 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:2.87" L x 1.50" W x 3.15" H (72.9mm x 38.1mm x 80.0mm)
Series:PL
Other Names:1776-2559
PLA15F-15-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Efficiency:79.5%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 15V 1A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):1A