PLA150F-48
Cosel
PLA150F-48
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLA150F-48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLA150F-48
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 48V 150W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 21 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Series:PLA
Power (Watts):150W
Other Names:1776-1550
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Features:Universal Input
Efficiency:90%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 48V 3.2A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):3.2A