PK5-050P-CLT-4-GGF
3M
PK5-050P-CLT-4-GGF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PK5-050P-CLT-4-GGF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PK5-050P-CLT-4-GGF
Manufacturer 3M
Description CONN PLUG 50POS .5MM VERT SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:Pak 5, PK5
Pitch:0.020" (0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:0-00-51111-74135-1
Number of Rows:2
Number of Positions:50
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:6mm, 7mm, 8mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.198" (5.02mm)
Features:Board Guide, Solder Retention
Detailed Description:50 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold