PGSMAJ64A R3G
TSC (Taiwan Semiconductor)
PGSMAJ64A R3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PGSMAJ64A R3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PGSMAJ64A R3G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:PGSMAJ64AR3GCT
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.9A