PDU15NETLX
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDU15NETLX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDU15NETLX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDU15NETLX |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | 1.4KW 100/120/127V SINGLE-PHASE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $229.07 | $220.887 | $217.615 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 120V |
|---|---|
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | None |
| Other Names: | TL1932 |
| Mounting Type: | Rack, Wall |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Housing Material: | Metal |
| Features: | Ethernet Control and Monitor Interface, Programmable Alerts, Load Meter |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (2) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Approvals: | CSA, NOM, UL |
| AC Outlets: | 2 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDU15NETLX, use the request quote form to request PDU15NETLX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDU15NETLX.The price and lead time for PDU15NETLX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDU15NETLX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


