PDRV5033FAEDBZRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5033FAEDBZRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5033FAEDBZRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDRV5033FAEDBZRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | MAGNETIC SWITCH OMNIPOL SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.47 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 38 V |
|---|---|
| Test Condition: | -40°C ~ 125°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensing Range: | ±6mT Trip, ±0.5mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type: | Open Drain |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Open Drain Hall Effect SOT-23-3 |
| Current - Supply (Max): | 2.7mA (Typ) |
| Current - Output (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDRV5033FAEDBZRQ1, use the request quote form to request PDRV5033FAEDBZRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDRV5033FAEDBZRQ1.The price and lead time for PDRV5033FAEDBZRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDRV5033FAEDBZRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
