PDRV5053EAQLPG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5053EAQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5053EAQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDRV5053EAQLPG |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | SENSOR LINEAR ANALOG TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 38 V |
|---|---|
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±18mT |
| Resolution: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Hall Effect Sensor Single Axis TO-92-3 |
| Current - Supply (Max): | 3.6mA |
| Current - Output (Max): | 2.3mA |
| Bandwidth: | 20kHz |
| Axis: | Single |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDRV5053EAQLPG, use the request quote form to request PDRV5053EAQLPG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDRV5053EAQLPG.The price and lead time for PDRV5053EAQLPG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDRV5053EAQLPG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
