PDRV5033AJQLPG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5033AJQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5033AJQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDRV5033AJQLPG |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 38 V |
|---|---|
| Test Condition: | -40°C ~ 125°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±12mT Trip, ±1mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Output Type: | Open Drain |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Open Drain Hall Effect TO-92-3 |
| Current - Supply (Max): | 2.7mA (Typ) |
| Current - Output (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDRV5033AJQLPG, use the request quote form to request PDRV5033AJQLPG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDRV5033AJQLPG.The price and lead time for PDRV5033AJQLPG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDRV5033AJQLPG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
