PDM30US18
XP Power
PDM30US18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDM30US18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PDM30US18
Manufacturer XP Power
Description 30 WATTS AC-DC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.33" L x 1.98" W x 1.20" H (110.0mm x 50.3mm x 30.5mm)
Series:PDM30 (30W)
Region Utilized:International
Power (Watts):30W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:83%
Detailed Description:18V 30W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.65A
Cord Length:48" (1.22m)