PDA-320240D-04
Varitronix International Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDA-320240D-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDA-320240D-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDA-320240D-04 |
|---|---|
| Manufacturer | Varitronix International Ltd. |
| Description | LCD DISPLAY 320X240 FSTN TRANSFL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 144 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $54.53 | |||||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 78.38mm W x 59.18mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 153-1138 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Graphics Color: | - |
| Dot Size: | 0.23mm W x 0.23mm H |
| Dot Pixels: | 320 x 240 (QVGA) |
| Dot Pitch: | 0.24mm W x 0.24mm H |
| Display Type: | FSTN - Film Super-Twisted Nematic |
| Display Mode: | Transflective |
| Diagonal Screen Size: | - |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Transflective FSTN - Film Super-Twisted Nematic 320 x 240 (QVGA) |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDA-320240D-04, use the request quote form to request PDA-320240D-04 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDA-320240D-04.The price and lead time for PDA-320240D-04 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDA-320240D-04.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


