PD0140WH20236BJ1
Buy PD0140WH20236BJ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PD0140WH20236BJ1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK
Data sheet
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:R85
Size / Dimension:5.512" Dia (140.00mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)
Features:High Voltage
Detailed Description:2000pF ±10% 13000V (13kV) Ceramic Capacitor R85 Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:2000pF