PCUB30M72AI
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCUB30M72AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCUB30M72AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCUB30M72AI |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | ULTRASONIC SENSOR 70" 4-20MA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | - |
| Shielding: | - |
| Series: | PCUA |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 70" (1778mm) |
| Response Frequency: | - |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type: | Analog Current |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Indicator: | - |
| Detailed Description: | Ultrasonic Proximity Sensor 70" (1778mm) Cylinder, Threaded - M30 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCUB30M72AI, use the request quote form to request PCUB30M72AI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCUB30M72AI.The price and lead time for PCUB30M72AI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCUB30M72AI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

