PCU9669B,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCU9669B,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCU9669B,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCU9669B,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC CONTROLLER 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.55 | $5.913 | $4.895 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| Standards: | IEEE 1149.1 |
| Series: | - |
| Protocol: | I²C |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Other Names: | 568-7585-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C |
| Function: | Controller |
| Detailed Description: | I²C Controller IEEE 1149.1 I²C Interface 48-LQFP (7x7) |
| Current - Supply: | 15mA |
| Base Part Number: | PCU9669 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCU9669B,118, use the request quote form to request PCU9669B,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCU9669B,118.The price and lead time for PCU9669B,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCU9669B,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

