PCUA30P30AI
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCUA30P30AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCUA30P30AI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCUA30P30AI |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | ULTRASONIC SENSOR 30" 4-20MA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | - |
| Shielding: | - |
| Series: | PCUA |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 30" (762mm) |
| Response Frequency: | - |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type: | Analog Current |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | Nylon |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Indicator: | - |
| Detailed Description: | Ultrasonic Proximity Sensor 30" (762mm) Cylinder, Threaded - M30 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCUA30P30AI, use the request quote form to request PCUA30P30AI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCUA30P30AI.The price and lead time for PCUA30P30AI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCUA30P30AI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

