PCUA30M30-AV
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCUA30M30-AV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCUA30M30-AV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCUA30M30-AV |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | ULTRASONIC SENSOR 30" 0-5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | - |
| Shielding: | - |
| Series: | PCUA |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 30" (762mm) |
| Response Frequency: | - |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Indicator: | - |
| Detailed Description: | Ultrasonic Proximity Sensor 30" (762mm) Cylinder, Threaded - M30 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCUA30M30-AV, use the request quote form to request PCUA30M30-AV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCUA30M30-AV.The price and lead time for PCUA30M30-AV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCUA30M30-AV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

