PCB1B22AG
Buy PCB1B22AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCB1B22AG
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description TERM BLOCK CARDEDGE 22POS 3.96MM
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14 AWG
Series:PCB1B, Buchanan
Other Names:3-1437410-9
3-1437410-9-ND
Mounting Type:Board Mounted
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Convert To (Adapter End):Card Edge Connector, 22 Pos
Convert From (Adapter End):Terminal Blocks, Screw Connection, 22 Pos, 2 Rows