PB7B2RS2M1CAL00Y500
Buy PB7B2RS2M1CAL00Y500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PB7B2RS2M1CAL00Y500
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description PB ON/OFF RC BLK M1 TERM IP68 50
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:125V
Series:PB7
Panel Cutout Dimensions:Circular - 13.60mm Dia
Packaging:Bulk
Other Names:2329362-6
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Current Rating:125mA (AC), 200mA (DC)