PAH75D24-5033/PV
TDK-Lambda Americas, Inc.
PAH75D24-5033/PV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAH75D24-5033/PV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAH75D24-5033/PV
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description DC DC CONVERTER 5V 3.3V 75W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:3.3V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Series:PAH75D
Power (Watts):75W
Packaging:Bulk
Package / Case:9-DIP Module, 1/2 Brick
Other Names:PAH75D245033/PV
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OVP
Efficiency:82%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V 3.3V 15A, 15A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):15A, 15A