PAH50S48-3.3/V
TDK-Lambda Americas, Inc.
PAH50S48-3.3/V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAH50S48-3.3/V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAH50S48-3.3/V
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description DC DC CONVERTER 3.3V 50W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):76V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Series:PAH
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:9-DIP Module
Other Names:PAH50S483.3/V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OVP
Efficiency:80%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 11.7A 36V - 76V Input
Current - Output (Max):11.7A