PAG.M0.9TL.AC39NZ
Buy PAG.M0.9TL.AC39NZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.9TL.AC39NZ
Manufacturer LEMO
Description CONN INLINE PLUG
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M09
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Number of Positions:9
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating:3A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)