PAG.M0.9TL.AC39N
Buy PAG.M0.9TL.AC39N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.9TL.AC39N
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 9POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M09
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Number of Positions:9
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:3A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)