PAG.M0.4GL.AC52A
Buy PAG.M0.4GL.AC52A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.4GL.AC52A
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 4POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M04
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Packaging:Bulk
Other Names:Q11925883A
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:4
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:8A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Blue, Gray
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)