PACDN044TR
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PACDN044TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PACDN044TR
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description TVS DIODE 5.5V 8V 8TSSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):5.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8V
Voltage - Breakdown (Min):6.2V
Unidirectional Channels:4
Type:Zener
Supplier Device Package:8-TSSOP
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)